Masz pytania ? Nie czekaj, skontaktuj się z nami

Jako specjaliści tworzący systemy kominowe i systemy wentylacyjne, wykorzystujemy wyłącznie nowoczesne oraz sprawdzone technologie, które umożliwiają nam świadczenie usług na najwyższym poziomie jakościowym. Możemy wyróżnić technologie frezowania kominów oraz na technologie samych systemów kominowych.

Technologie rozwiercania kominów – metoda diamentowa od dołu

Frezowanie komina metodą diamentową od dołu zapewnia 100% brak powstawania niebezpiecznych uderzeń i wibracji, a w konsekwencji gwarancję nienaruszalności struktury komina. Rozwiercanie komina od dołu rozpoczynamy od ustanawiania punktu startowego i końcowego, co pozwala nam otrzymać otwór o idealnie walcowym kształcie.

Przed frezowaniem kominów ustawiamy zabezpieczenia w formie prowadnic i konstrukcji silników, które zapobiegają przed zbyt głębokim wcinaniem się wiertła. Wykorzystywane przez nas wiertła przy rozwiercaniu kominów posiadają duże średnice (fi 250 mm). Podczas frezowania komina pył jest aktywnie odciągany.

Prawidłowe rozwiercenie komina zapewnia prawidłowy montaż systemu

Prawidłowe rozwiercanie kominów umożliwia nam prawidłowy montaż systemów kominowych ceramicznych. Systemy Komeno cechują się dużymi cylindrycznymi otworami (fi 240 mm), odpowiednim sposobem wpuszczania, który pozwala nam zachować pion systemu, a także kompleksową izolacją termiczną.

Wykorzystywana przez nas ceramika gwarantuje zerową nasiąkliwość, wysoką szczelność, odporność na pożar sadzy i na negatywny wpływ kondensatu. Ceramika Komeno objęta jest 30-letnią gwarancją.